Ve středu 4.10.2017 se na atletickém stadionu v Bílině uskutečnilo krajské kolo Olympijského čtyřboje v atletice. Účast na krajském kole si vybojovala vítězná pětičlenná družstva ze sedmi okresů Ústeckého kraje, z naší školy se zúčastnila dokonce dvě družstva, a to mladší a starší žákyně. Mladší žákyně soutěžily v běhu na 60 metrů a 600 metrů, v hodu míčkem a ve skoku (dalekém nebo vysokém). Naše družstvo bylo oproti okresnímu kolu oslabeno o dvě opory, které se pro nemoc nemohly krajského kola zúčastnit.

I přesto se v konkurenci 7 škol dívky neztratily, zabojovaly a nakonec dosáhly na 5. příčku s celkovým součtem 4867 bodů. Nejlepší výkon předvedla Adéla Neumannová v běhu na 600 metrů, kde skončila časem 1:54,66 na 3. místě a získala 590 bodů. Starší žákyně soutěžily v běhu na 60 metrů a 800 metrů, skoku (dalekém nebo vysokém) a hodu (míčkem nebo vrhu koulí). Naše družstvo soutěžilo pouze ve čtyřech, takže se počítal každý výkon. Ve vyrovnané konkurenci 6 družstev obsadily konečnou 4. příčku s celkovým součtem 6219 bodů, když je od medaile dělilo pouhých 99 bodů. Výborné výkony předvedla Magdalena Řeháková z 9.A, když vyhrála dvě disciplíny, a to soutěž ve skoku dalekém výkonem 499 cm (557 bodů) a běh na 800 metrů v čase 1:35,80 (622 bodů). Nejvyšší bodový přínos byl v běhu na 60 metrů, který v čase 8,55 sekund vyhrála Tereza Strychová (687 bodů) a o 0,01 sekundy pomalejší byla na 2. místě výše zmíněná Magdalena Řeháková (684 bodů). Ke všem výkonům dívkám gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

Dana Finková

 

Zřizovatel školy


Zřizovatelem příspěvkové organizace je Statutární město Ústí nad Labem

Videoprezentace
Kalendář akcí

Bakaláři – elektronická ŽK

Naši partneřiStatistika přístupů

TOPlist