Zřizovatel školy


Zřizovatelem příspěvkové organizace je Statutární město Ústí nad Labem

Nařízení GDPR

Zásady ochrany osobních údajů


Informační memorandum


Pověřenec pro ochranu osobních údajů
Ing. Martin Kolář
společnost Metropolnet, a.s.
e-mail: gdpr-po@metropolnet.cz
Tel.: +420 777 150 317

Bakaláři – elektronická ŽK

Naši partneři

Jako každým rokem je na naší škole nejoblíbenější tradicí všech sedmých, ale i například některých dětí z osmých a devátých ročníků lyžařský výcvik, který se tento rok konal od 6.3.2010-13.3.2010 v Harrachově.

Odjezd byl v půl osmé. Každé z dětí nemohlo dospat toho dne D, na který se všichni tak strašně moc těšily. Odjezd byl samozřejmě chaotický jako každý jiný. Rodiče se chtěli už co nejrychleji zbavit svých ratolestí nakládali jejich zavazadla jako o závod, ale samozřejmě někteří žáci se od svých maminek ne a ne odtrhnout. Cesta byla všude zasněžená, ale náš šikovný pan řidič to zvládl na skvělou známku jedna. Po příjezdu do našeho slavného Harrachova, jsme si vybalili zavazadla a už honem na skvělé jídlo od našich kuchařek. Po obídku jsme vzali snowboardy a své lyže a už jsme nedočkavě utíkali na svah, který jsme měli přímo za naší chatkou. Jmenovala se Štěpánka. Na Štěpánce jsme se podle našich zdatností a šikovností rozdělili do skupin. Skupiny se dělily na začátečníky, snowboardisty a pokročilé. Po krásném zábavném lyžování jsme se opět odebrali do naší chatičky a společně si povídali, hráli hry a nakonec zakončili večer výbornou večeří a přednáškou.

Druhý den se každá skupina odebrala na sjezdovky, aby všichni pokračovali ve svém výcviku a stále se zdokonalovali, ale hlavně aby se někdo vůbec naučil jak se na lyžích stojí. Hned po první pořádné lyžovačce se všichni nemohli nabažit svých báječných výsledků, zejména úplní začátečníci pod vedením paní učitelky Tesařové (snowboardy) a paní učitelky Avdějevové (lyže). Všechny skupiny se každým dnem zlepšovaly a naši učitelé pro nás vymýšleli opravdu skvělé a nápadité programy. Například mohu jmenovat: úžasný karneval, u kterého byla jak jinak než zase obrovská legrace, bezpečnostní přednáška o tom, jak se chovat v prostředí hor. Jak reagovat v nejhorších případech, kdybychom byli v nebezpečí, naučné povídání o tom jak mazat své lyže. Mazání lyží skvěle učila a prováděla paní učitelka Bočková a to, jak se máme chovat na sjezdovkách, nám vysvětlil bravurně pan učitel Jan Hendrych.

Ani jeden jediný den, ani vteřinku jsme se nenudili, stále jsme měli nějaký program. Hodně oblíbený byl výlet na běžkách do různých zákoutí našeho krásného prostředí. Jak se říká, každý třetí den je kritický, a ani my jsme nepokoušeli náhodu a raději místo lyžování jsme se vydali opět na skvělý výlet do města Harrachova, kde jsme byli navštívit skokanské mamutí můstky, mamutí vodopády a sklárnu. Opravdu zase zážitek do konce života z překrásného výletu.

Další dny po výletě jsme opět chodili lyžovat a zase lyžovat. Celý týden jsme zakončili bezvadnou disko show.

Byl to pro všechny nejúžasnější týden, za který děkujeme skvělému kolektivu a hlavně nejúžasnějším kantorům, kteří absolvovali tento týden s námi a také si ho skvěle užili jako my. Vylíčit vše na jediné stránce bylo obtížné, protože o tomto kurzu bych mohla napsat celou knihu. Úžasný lyžařský výcvik se Základní školou Mírová.

žákyně 9.B Iveta Veselá