V úterý 13.2.2018 se na ZŠ Mírová a na ZŠ Vinařská uskutečnilo okrskové kolo smíšených družstev v přehazované kategorie II, tedy žáků IV. a V. ročníku. Na naší škole se sešly týmy ZŠ Brná, ZŠ Velké Březno, ZŠ Hluboká a domácí tým ZŠ Mírová. Školu reprezentovalo 12 žáků, dva ze IV.C, po čtyřech z V.A a V.C a po jednom z V.B a V.D. Žádná dívka v týmu nebyla, neboť s jejich účastí počítáme do dívčí kategorie. První zápas ve velké tělocvičně jsme hráli proti ZŠ Hluboká, první set byl celkem vyrovnaný, ve druhém se již ukázala dominance našich hráčů ze sportovních tříd a jasně jsme zvítězili 2:0.

Ve druhém zápase hráli hoši z nesportovních pátých tříd proti ZŠ Brná. Tento zápas se od začátku vyvíjel jednoznačně v náš prospěch, když soupeři během dvou setů získali pouze 3 body. V malé tělocvičně se obdobně vedlo ZŠ Velké Březno, také vyhrála 2 zápasy a bylo tedy jasné, že tyto dvě školy postoupí do pátečního finále. S paní učitelkou jsme se domluvily, že na každý set postavíme jiných šest žáků, a pouze na případný třetí set to nejlepší, co máme. Zápas byl dramatický, na obou stranách byly vidět velmi pěkné útočné i obranné akce a oba sety byly vyrovnané. I tak zvítězil domácí tým 2:0.

V pátek 16.2.2018 jsme se dostavili na finále na ZŠ Vinařská, kde kromě ZŠ Velké Březno a naší školy byly ještě vítězné týmy z druhého okrskového kola, a to ZŠ Karla IV. a ZŠ Chlumec. Hned v prvním zápase jsme se utkali s týmem ZŠ Karla IV., který reprezentovala velmi šikovná, a hlavně vysoká dívka volejbalistka, na jejíž útok jsme za celý zápas nenašli účinnou obrannou. Zápas skončil celkem jednoznačným vítězstvím soupeře 2:0. Ve druhém zápase jsme narazili na pozdější vítěze ze ZŠ Chlumec. Utkání bylo velmi vyrovnané a do posledního okamžiku dramatické, chlapci zlepšili jak útok, tak obranu, nicméně na velmi dobře sehraný tým ZŠ Chlumec to nestačilo a po vyrovnaném boji jsme opět podlehli 2:0. V závěrečném zápase jsme se utkali s nám již známou ZŠ Velké Březno, a byl to zápas o třetí místo. Opět se jednalo o velmi vyrovnaný a dramatický zápas, kde se urputně bojovalo o každý míč. Tentokrát jsme na obou stranách nasadili do hry ty nejlepší žáky a žákyně z každé školy. Zápas byl velmi napínavý, tentokrát se šťastnou koncovkou pro nás, vyhráli jsme 2:0 a celkově v okrese Ústí nad Labem obsadili 3. místo. Děkuji všem žákům za reprezentaci naší školy.

Dana Finková

Zřizovatel školy


Zřizovatelem příspěvkové organizace je Statutární město Ústí nad Labem

Nařízení GDPR

Zásady ochrany osobních údajů


Informační memorandum


Pověřenec pro ochranu osobních údajů
Ing. Martin Kolář
společnost Metropolnet, a.s.
e-mail: gdpr-po@metropolnet.cz
Tel.: +420 777 150 317

Bakaláři – elektronická ŽK

Školní el. pokladna

Videoprezentace
Naši partneři

Statistika přístupů

TOPlist