V pondělí 26.3.2018 se uskutečnilo krajské kolo základních a středních škol z Ústeckého kraje ve sportovní gymnastice. Akce se konala v gymnastické tělocvičně na gymnáziu Stavbařů, soutěžily školní 3-4 členné týmy a závodilo se na hrazdě, v akrobacii a v přeskoku. I přesto, že naše dívky skončily v okresním kole na nepopulárním 4. místě, dostaly možnost se krajského kola zúčastnit, neboť rozdíl mezi 2.-4. místem byl pouhých 0,1 bodu.

V kategorii IV.D se tak sešlo 5 týmů a soutěž byla velmi vyrovnaná. Rozhodčí byly v bodování o něco přísnější než v okresním kole, i tak se některé dívky z hlediska známek zlepšily. Každopádně všechny předvedly velmi dobré výkony, kvalita cvičení byla výrazně lepší než v okresním kole. A výsledek se dostavil – družstvo ve složení Clarisa Č, Sára S., Bára V. a Laďka T. obsadilo krásné 2. místo s možností postupu na republikové finále. Úspěch týmu podtrhla vítězstvím v jednotlivcích Clarisa, když o jejím vítězství rozhodla nejvyšší známka v celé soutěži, a to 9,9 bodu za cvičení na hrazdě. K předvedeným výkonům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.