Účast na krajském kole Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů (OVOV) si na okresním kole vybojovalo 23 žáků naší školy. Jedna si zlomila ruku, tři nejmladší kluci měli ve stejný den kvalifikaci na Junior NBL, takže jsme se v časném pátečním ránu 11.5.2018 sešli na ústeckém hlavním nádraží v počtu 19 dětí a dva dospělí jako doprovod. Ve vlaku v 6:47 jsme obsadili téměř 1/3 vagónu a cestou se postupně přidávaly další školy z Ústeckého kraje. Když jsme po hodině jízdy všichni vystoupili v Chomutově a vydali se směrem k atletickému stadionu, bylo to skoro jako prvomájový průvod.

Na stadionu už bylo vše připraveno na dnešní sportování, kterého se zúčastnilo téměř 240 dětí z celého Ústeckého kraje. Z tohoto počtu bylo 15 školních 8 členných týmů, zbývající děti soutěžili jen jako jednotlivci. Naše škola měla jedno družstvo tvořené žáky 7. ročníku a 11 jednotlivců od 4. až do 9. třídy. Na krajském kole je z deseti disciplín OVOV zbývajících pět, které nebyly na okresním kole, plus doplňková vytrvalostní disciplína – driblink na 2 minuty nebo běh na 1 km. Po celé dopoledne se soutěžilo v běhu na 60 metrů, ve skoku do dálky s rozběhem, v hodu kriketovým míčkem, ve shybech na šikmé lavičce na 2 minuty a v sedech-lehách na 2 minuty. Po poledni se rozběhly doplňkové vytrvalostní disciplíny. Celá soutěž byla velmi dobře zorganizovaná, měla spád a atmosféru, děti si navzájem fandili. I jednotlivci byli rozděleni podle pohlaví a ročníku narození do 8 členných skupin, které chodily společně na jednotlivé disciplíny, a tak se stalo, že naši žáci – jednotlivci, byli rozděleni po jednom až po dvou do sedmi různých skupin. Děti tak měly možnost seznámit se s vrstevními z různých koutů Ústeckého kraje. K vidění byly velmi dobré výkony, mnoho dětí si vytvořilo osobní rekordy v několika disciplínách. Úspěch jsme sklidili i při závěrečném vyhlašování, kdy družstvo obsadilo 7. místo a dva jednotlivci (Tereza S. z 9.C a Jan D. ze 6.C) vybojovali 3. místo. Většina žáků se umístila v první polovině pořadí ve svém pohlaví a ročníku narození. V celkovém součtu všech 10 disciplín získalo 17 žáků odznak všestrannosti, a to 5x bronzový, 10x stříbrný a 2x zlatý (oba medailisté). K předvedeným výkonům gratulujeme a děkujeme všem za vzornou reprezentaci školy na této velké krajské soutěži. Kompletní výsledky soutěže jsou k nalezení zde: http://www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj/admin/data/ovovContest/region/file/vysledky-kk-chomutov-2018-komplet.pdf

Dana Finková

Zřizovatel školy


Zřizovatelem příspěvkové organizace je Statutární město Ústí nad Labem

Nařízení GDPR

Zásady ochrany osobních údajů


Informační memorandum


Pověřenec pro ochranu osobních údajů
Ing. Martin Kolář
společnost Metropolnet, a.s.
e-mail: gdpr-po@metropolnet.cz
Tel.: +420 777 150 317

Bakaláři – elektronická ŽK

Školní el. pokladna

Videoprezentace
Naši partneři

Statistika přístupů

TOPlist