Zřizovatel školy


Zřizovatelem příspěvkové organizace je Statutární město Ústí nad Labem

Nařízení GDPR

Zásady ochrany osobních údajů


Informační memorandum


Pověřenec pro ochranu osobních údajů
Ing. Martin Kolář
společnost Metropolnet, a.s.
e-mail: gdpr-po@metropolnet.cz
Tel.: +420 777 150 317

Bakaláři – elektronická ŽK

Naši partneři


Statistika přístupů

TOPlist

V úterý 9. 10.  se nám vrátili žáci z Anglie, kam vycestovali na pět dní za poznáním. Jednalo se o výběr sedmých až devátých tříd pod vedením učitelek Veselé, Balogové a Štréblové. 
V pátek se odjíždělo od školy v odpoledních hodinách, cesta vedla přes Německo, Nizozemsko, Belgii a Francii, přes průliv La Manche, až do Londýna. Děti bydlely v rodinách, kde také dostávaly stravu a mohly si prohlédnout, jak se bydlí jinde. 

Přes den navštěvovaly zajímavá místa, procházely se po různých památkách a sbíraly suvenýry. Prošly se parkem ve čtvrti Greenwich, kudy prochází nultý poledník, jely lodí po Temži, prohlédly si expozici Tower Bridge, včetně skleněné lávky s výhledem na moderní stavby Londýna a samozřejmě hrad Tower of London, místo korunovačních klenotů. Vyšlapaly všech 528 schodů monumentální katedrály St Paul´s Cathedral
Další den odjeli všichni do slavného univerzitního města Oxford, kde si prohlédli například slavnou knihovnu Bodleian Library, kolej Christ Church College, jídelnu z filmu Harry Potter,..  Dále výlet pokračoval do městečka Windsor, kde navštívili největší hrad ve Velké Británii, sídlo královské rodiny…
Poslední den byla k vidění spousta typických Londýnských míst, např. Buckinghamský palác, s přehlídkou, Westminster, vládní třída Whitehall, náměstí Trafalgar Square, Piccadilly Circus, čínská čtvrť Soho aj.
Odpoledne ještě vyplnila prohlídka muzea voskových figurín Madame Tussauds a projížďka v obřím vyhlídkovém kole London Eye. Po nákupu suvenýrů už jenom zvládnout cestu nočním trajektem a šťastný návrat zpět.

Věříme, že si děti přivezly zajímavé zážitky, poznatky o jiné kultuře a setkání s cizinci a že se všem výlet líbil.