V úterý 9. 10.  se nám vrátili žáci z Anglie, kam vycestovali na pět dní za poznáním. Jednalo se o výběr sedmých až devátých tříd pod vedením učitelek Veselé, Balogové a Štréblové. 
V pátek se odjíždělo od školy v odpoledních hodinách, cesta vedla přes Německo, Nizozemsko, Belgii a Francii, přes průliv La Manche, až do Londýna. Děti bydlely v rodinách, kde také dostávaly stravu a mohly si prohlédnout, jak se bydlí jinde. 

Přes den navštěvovaly zajímavá místa, procházely se po různých památkách a sbíraly suvenýry. Prošly se parkem ve čtvrti Greenwich, kudy prochází nultý poledník, jely lodí po Temži, prohlédly si expozici Tower Bridge, včetně skleněné lávky s výhledem na moderní stavby Londýna a samozřejmě hrad Tower of London, místo korunovačních klenotů. Vyšlapaly všech 528 schodů monumentální katedrály St Paul´s Cathedral
Další den odjeli všichni do slavného univerzitního města Oxford, kde si prohlédli například slavnou knihovnu Bodleian Library, kolej Christ Church College, jídelnu z filmu Harry Potter,..  Dále výlet pokračoval do městečka Windsor, kde navštívili největší hrad ve Velké Británii, sídlo královské rodiny…
Poslední den byla k vidění spousta typických Londýnských míst, např. Buckinghamský palác, s přehlídkou, Westminster, vládní třída Whitehall, náměstí Trafalgar Square, Piccadilly Circus, čínská čtvrť Soho aj.
Odpoledne ještě vyplnila prohlídka muzea voskových figurín Madame Tussauds a projížďka v obřím vyhlídkovém kole London Eye. Po nákupu suvenýrů už jenom zvládnout cestu nočním trajektem a šťastný návrat zpět.

Věříme, že si děti přivezly zajímavé zážitky, poznatky o jiné kultuře a setkání s cizinci a že se všem výlet líbil. 

Zřizovatel školy


Zřizovatelem příspěvkové organizace je Statutární město Ústí nad Labem

Nařízení GDPR

Zásady ochrany osobních údajů


Informační memorandum


Pověřenec pro ochranu osobních údajů
Ing. Martin Kolář
společnost Metropolnet, a.s.
e-mail: gdpr-po@metropolnet.cz
Tel.: +420 777 150 317

Bakaláři – elektronická ŽK

Školní el. pokladna

Videoprezentace
Naši partneři

Statistika přístupů

TOPlist