Bakaláři – elektronická ŽK

Naši partneři

Statistika přístupů

TOPlist

V pátek 14.6.2019 jsme v parku na Severní Terase uspořádali 2. ročník maratonského běhu štafetovým způsobem. V rámci oživení akce byly vytvořeny dvě štafety, jedna žákovská a jedna učitelská. Na hlavním 1,5 km dlouhém okruhu v parku byly vytvořeno 15 úseků po cca 100 metrech. Děti z 1. a 2. třídy běžely 1 úsek (100 m), děti ze 3.-5. třídy 2 úseky (200 m) a celý druhý stupeň běžel 3 úseky (300 m).

Učitelé, kterých bylo pro štafetu pouze cca 20, se střídali po jednom úseku (100 m). Ještě po 15 okruzích z 28 byly obě štafety velmi vyrovnané, pak však učitelé měli vložený okruh, kde se 3x běžel úsek 500 metrů, a to rozhodlo. Děti nám utekly tak, že se štafety už neviděly, a v cíli byla žákovská štafeta o jeden okruh rychleji, což znamenalo prohru učitelské štafety o cca 6 minut. Učitelé běželi srovnatelný čas s loňským výkonem (2:16:56), žákovská štafeta ustanovila nový rekord trati časem 2:10:51. Akce se vydařila a už se těšíme na další ročník, pro který máme připravenou opět novinku, tak se také těšte. Časomíru na závod nám laskavě zapůjčili organizátoři závodů RunCzech.