Fakultní škola s rozšířenou výukou tělesné výchovy

Fakultní ZŠ
Ústí nad Labem

Krajské kolo Odznaku všestrannosti

Ve čtvrtek 12.5.2022 se 15 závodníků, kteří si vybojovali nominaci na okresním kole, vypravilo vlakem na krajské kolo do Klášterce nad Ohří.

Ve čtvrtek 12.5.2022 se 15 závodníků, kteří si vybojovali nominaci na okresním kole, vypravilo vlakem na krajské kolo do Klášterce nad Ohří.

Nikoho od účasti neodradilo ani brzké vstávání, když sraz byl již v 6:25 u hlavního nádraží, ani předpověď počasí slibující úmorná vedra či bouřky. Nic z toho se nekonalo, na soutěž panovalo příjemné polojasné počasí. Akce se konala na atletickém stadionu a měla velmi rychlý spád. Po společném nástupu a rozdělení jednotlivců do skupin se před půl 10 začalo soutěžit na jednotlivých sektorech. Na krajském kole čekal závodníky šestiboj, složený ze zbývajících disciplín Odznaku všestrannosti: sprint na 60 metrů, skok daleký, hod míčkem, shyby na šikmé lavičce, sed-lehy a vytrvalostní disciplína dle výběru (běh na 1 km, plavání nebo driblink). Po 13 hodině měli všichni splněno a čekání na vyhlašování bylo proloženo exhibicí některých účastníků ve freestyle. Náš Michal P. byl za své výkony odměněn bouřlivým potleskem publika a získal 2. místo.

Všichni naši závodníci se snažili vydat ze sebe maximum a k vidění byly úctyhodné výkony. Sebastian H. zaběhl 60 m za 7,94 sec a předvedl nejdelší skok do dálky ze všech soutěžících 5,44 cm. Patrik W. hodil míčkem 61 m, Michal P. naběhal 330 m a Vendula S. 320 m při driblinku, Valérie V. skočila do dálky 4,48 m a naše nejmladší účastnice Zuzana K. zaběhla 60 m za 9,56 sec. V celkovém součtu bodů za všechny disciplíny vybojovalo družstvo krásné 6. místo a v kategoriích jednotlivců 9x umístění v první desítce nejlepších z celého Ústeckého kraje. Jakub Z. byl na 2. místě a Zuzana K. svoji kategorii dívky ročník 2012 vyhrála! Zajistila si tak přímý postup na zářijové republikové finále v Brně.

Děkuji všem závodníkům za vzornou reprezentaci školy a gratuluji k předvedeným výkonům.