škola s rozšířenou výukou tělesné výchovy

ZŠ Ústí nad Labem

Hýbeme se hezky Česky - podpořte naší školu v on-line hlasování zde>>

Maraton na Mírovce 2021

V květnu jsme se pozvolně začali vracet do škol, ale část výuky stále probíhala distančním způsobem a tělesná výchova ve škole byla v omezených podmínkách. Proto měly všechny moje skupiny TV a Sh ještě jeden domácí úkol, spojený opět se soutěží. Úkolem bylo nachodit nebo naběhat co nejvíce kilometrů a pokusit se zdolat za celý měsíc maratonskou vzdálenost, tedy 42 km a 195 metrů. Víte, že když každý den obejdete velký in-line okruh v parku na Severní Terase, který měří 1,4 km, tak za měsíc ujdete celý maraton? Velmi mne potěšilo, že se do tohoto úkolu zapojilo 70 % žáků, tedy přes 50 účastníků. Celkem všichni nachodili a naběhali 2.123,4 kilometrů, to je více jak 50 maratonů!

Celkovou vítězkou soutěže a zároveň i vítězkou v kategorii chůze se stala Natálie Z. z 5.C, která nachodila neuvěřitelných 309 km, to je více jak 7 celých maratonů. Druhé místo obsadila Vendula S. také z 5.C, která nachodila a naběhala 279 km, tedy více jak 6 maratonů. Na třetím místě celkově a zároveň vítězem kategorie běh se stal Matěj F. ze 6.C, který měl dohromady 203 km, ale z toho 195 km uběhl, tedy běžel téměř 5 maratonů. Alespoň jeden celý maraton zdolalo 14 dětí, prvních šest dětí v pořadí pak zvládlo maratony minimálně dva. V třídních kolektivech zvítězila sportovní třída z 5.C, kde v průměru každý nachodil nebo naběhal skoro 50 kilometrů.

Gratuluji všem oceněným a moc chválím všechny, kteří se do soutěže zapojili.