Fakultní škola s rozšířenou výukou tělesné výchovy

Fakultní ZŠ
Ústí nad Labem

Pohár rozhlasu

Městský stadion v Ústí nad Labem hostil okresní kolo Poháru rozhlasu, soutěž žáků 2. stupně v atletice.

V chladném ránu se sešlo 426 žáků ze 16 škol, aby poměřili síly v atletických disciplínách kategorií mladšího a staršího žactva. Naše škola vyslala do soutěže pouze družstvo starších dívek a chlapců, protože všichni mladší nám odjeli na soustředění sportovních tříd či do školy v přírodě. Závodilo se ve sprintu na 60 metrů, skoku do dálky a do výšky, vrhu koulí, štafetě na 4x 60 metrů a vytrvalostním běhu na 800 m pro dívky a 1500 m pro chlapce. Velmi kvalitní výkony předvedli Sebastian H. z 9.C ve sprintu na 60 m (7,99 s), Jan K. z 9.C v běhu na 1500 m (5:12) a obě “áčkové” štafety.

Všechny výkony byly převedeny na body, které se sčítaly do konečného výsledku v soutěži družstev. Největší bodový přínos pro chlapce zajistil Edgar M. z 8.B, a to 1403 bodů za sprint a vrh koulí, pro dívky Tereza K. z 8.C, a to 988 bodů za sprint a štafetu. V celkovém součtu vybojovaly dívky 10. místo, chlapci byli na krásném 5. místě. Děkujeme všem za reprezentaci školy a gratulujeme k předvedeným výkonům.