Fakultní ZŠ
Ústí nad Labem

Sazka Olympijský víceboj pro 2. stupeň

V pátek 30.9.2022 jsme po několika změnách termínu kvůli počasí uspořádali sportovní den pro 2. stupeň. Počasí nám přálo, od druhé hodiny svítilo i sluníčko.

Využili jsme den voleb, kdy některé třídy byly vyklizené, a žáci se prostřídali v soutěžení na školním hřišti a v parku u školy. V rámci sportovního dne jsme testovali polovinu disciplín do projektu Sazka Olympijský víceboj a zároveň jsme běh na 1 km vyhlásili jako Přebory školy ve vytrvalostním běhu. První tři hodiny sportovali osmáci a deváťáci, poslední tři hodiny pak šesťáci a sedmáci. Všichni se postupně vystřídali na hřišti při běhu na 60 metrů, skoku do dálky, hodu míčkem a testu kliky na 2 minuty.

K vidění byly velmi kvalitní výkony, např. Sebastian H. z 9.C zvítězil ve starší kategorii ve skoku do dálky (5,48 m) a běhu na 60 m (7,5 s), stejně jako v mladší kategorii Ondřej P. ze 7.C (skočil 5,15 m a běžel 8,1 s) a v dívkách Adéla K. z 9.B (skočila 4,33 m a běžela 8,7 s). Výborného výkonu v hodu míčkem dosáhl Matěj F. z 8.C, který přehodil celé hřiště i s dráhou a bylo z toho 61 metrů! Nejsilnější ruce a trup předvedli Jan K. z 9.C, který udělal za 2 minuty 88 pánských kliků, a Karolína Z. z 8.C, která zvládla 84 dámských kliků.

Do soutěžení při sportovním dni se zapojilo 75 % žáků 2. stupně, což nás velmi těší. Děkujeme všem za účast a gratulujeme k předvedeným výkonům. V rámci celého dne panovala krásná sportovní atmosféra, kdy si žáci navzájem fandili a povzbuzovali se, což vyhecovalo k účasti i některé třídní učitele.

V parku u školy se závodilo okolo laguny v běhu na 1 km. Nejlepší trojice z každého ročníku byla na závěr odměněna medailí a drobnými výtvarnými potřebami.