Fakultní škola s rozšířenou výukou tělesné výchovy

Fakultní ZŠ
Ústí nad Labem

Schodoběh na Mírovce

Ve čtvrtek večer ožila naše škola závodním ruchem, když téměř 30 dvojic dorazilo na první ročník závodu v běhu do schodů.

Ve čtvrtek večer ožila naše škola závodním ruchem, když téměř 30 dvojic dorazilo na první ročník závodu v běhu do schodů.

Po úvodní prezentaci a výkladu závodu ve velké jídelně se všichni přesunuli do hlavní budovy k jednotlivým schodištím. Na prvním stupni běžel každý sám za sebe dvě patra. Na druhém stupni se běžela štafeta, dítě jedno patro a dospělý doprovod to druhé. Třetí schodiště bylo u hlavního vstupu a tady běžela dvojice společně za ruku. K vidění byly krásné sportovní výkony, někteří si po doběhu zoufali, že už je konec, jiní naopak byli rádi, že už do dalších schodů nemusí běžet. Na závěr jsme se opět všichni sešli ve velké jídelně, kde bylo pro účastníky připraveno občerstvení domácí výroby.

V jednotlivých kategoriích zvítězili Tereza B. ze 2.C s taťkou v čase 30,0 s, Markéta E. ze 4.A se sestrou v čase 38,2 s a Barbora S. ze 6.A se strejdou v čase 32,9 s.  Výsledková listina (239.01 kB).

Děkujeme všem za účast, nasazeni a sportovního ducha, těšíme se na další společnou akci u nás na Mírovce.