Fakultní ZŠ
Ústí nad Labem

Vánoční derby 2022

Po dvouleté pauze způsobené Covidem jsme mohli opět změřit síly ve vánočním derby.

V tomto futsalovém utkání se proti sobě postavili příznivci Sparty a Slavie. Mužstva byla složena ze žáků druhého stupně a pánů učitelů Doboše, Krska a Žďárského. Před třemi lety s velkým přehledem zvítězila Slavia a na 3 roky si mohla užívat putovního poháru. Sparťané chtěli udělat vše proto, aby se pohár letos dostal do jejich rukou. Utkání hrané na 3x 30 minut mělo od začátku skvělý náboj a dlouho bylo skóre velmi vyrovnané. Zápas se lámal až v poslední třetině, kdy Sparťané šli do trháku a vítězství už si nenechali vzít. V celkovém kontextu Sparta zvítězila zaslouženě, avšak konečné skóre 14:7 úplně neodráží dění na hřišti a z pohledu Slavie je až kruté. Součástí celého dopoledne byly tři doprovodné akce. Tou první byla dovednostní soutěž, druhou byl součet všech FAN předmětů. Vítězové soutěží si mohli připsat jeden gól. Třetí částí bylo promítání dokumentu o historii derby pražských "S".

Mezi cíle této akce patří zábava, férová hra bez agrese a poučení o vzájemném respektu mezi oběma fanouškovskými tábory. Nejdůležitější cíl je však ten, aby všichni účastníci odešli na Vánoce "po svých" bez zranění, a to se podařilo. Tak zase za rok.

Datum vložení: 9. 1. 2023 10:30
Datum poslední aktualizace: 9. 1. 2023 10:34