Žáci sportovních tříd mají zvýšený počet hodin tělesné výchovy zaměřené na vše sportovní přípravu. Žáci rozvíjejí hlavně individuální dovednosti v jednotlivých sportovních odvětvích.

Ve škole jsou k dispozici dvě tělocvičny: velká o rozměrech 16 x 34 m a malá o rozměrech 18 x 11 m, spinningová učebna, prostor s pingpongovými stoly. Škola je pro činnost sportovních tříd dobře personálně i materiálně vybavena.

Žáci těchto tříd již zasáhli do nejvyšších soutěží ve svých kategoriích. Extraligu mladších dorostenců si již zkusil Jakub Hulínský, k dalším talentům se řadí Karel Bartůněk a Kamil Derka. V dívčích kategoriích si zahráli žákovskou ligu Jana Kallmünzerová (reprezentantka ČR své věkové kategorie) i Bára Veselá.

Žáci z nižších ročníků se velice dobře umístili v soutěžích oblastních přeborů v této sezóně. Frekventanti 6. a 7. třídy, kteří hrají v kategorii starších minižáků se umístili na prvním místě po polovině soutěže a bojují ve finálové skupině o postup na Mistrovství republiky.

ZIMNÍ A LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ SPORTOVNÍCH TŘÍD

ZS ST je určeno pro žáky 5.-.9.tříd. Každoročně je organizováno v zimním (Krkonoše) a jarním (Český Dub, Staré Splavy, . . .) období.

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK PRO ŽÁKY 7. ROČNÍKŮ

LVVZ (lyžařský výchovně vzdělávací zájezd) je určen pro všechny žáky 7. tříd, uvolněni jsou jen žáci ze zdravotních důvodů. Výcvik bude letos organizován v lyžařském areálu Telnice v termínu, kdy nastanou příznivé sněhové podmínky (pravděpodobně únor). Žáci budou rozděleni do družstev podle lyžařské zdatnosti a podle vybavení – lyže, snowboard nebo běžky. Některé sportovní vybavení si mohou žáci zapůjčit ve škole. Žáci budou mít zvýhodněnou permanentní slevu na všechny vleky v areálu.

Zřizovatel školy


Zřizovatelem příspěvkové organizace je Statutární město Ústí nad Labem

Nařízení GDPR

Zásady ochrany osobních údajů


Informační memorandum


Pověřenec pro ochranu osobních údajů
Ing. Martin Kolář
společnost Metropolnet, a.s.
e-mail: gdpr-po@metropolnet.cz
Tel.: +420 777 150 317

Bakaláři – elektronická ŽK

Školní el. pokladna

Videoprezentace
Naši partneři

Statistika přístupů

TOPlist