Fakultní škola s rozšířenou výukou tělesné výchovy

Fakultní ZŠ
Ústí nad Labem

Víceboj na kroužcích Atletika a gymnastika

Na závěr školního roku pořádám pro děti z kroužku Atletika a gymnastika tradiční závod ve víceboji, letos tomu nebylo jinak.

V minulém týdnu jsme v úterý i ve středu soutěžili ve třech disciplínách podle atletického hesla “Běhej, házej, skákej rád, atletem se můžeš stát”, doplněného o gymnastické obratnostní prvky. První disciplína byla běžecká, a to slalomový běh mezi kuželkami se sprintem zpět. Nejrychlejšího času 11,1 sec dosáhli Dominik K., Jan L., Tomáš N. a Jakub M., mezi dívkami Alena B. časem 11,7 sec. Druhá disciplína byla vrhačská, a to trčení plným míčem od prsou vpřed. Největší výbušnost předvedl Vít F. hodem dlouhým 4,10 metru, v dívkách Karolína Š. hodem 3,20 metru. Třetí disciplína byla skokanská doplněná o kotouly vpřed, kde byly přeskoky přes překážky a skoky ve frekvenčním žebříku. Hodnotil se nejen čas, ale i přesnost provedení, kdy za každou chybu ve skokanské části byly trestné vteřiny. Nejlépe se s tratí vypořádal Jan L. časem 13,9 sec, když neudělal ani jednu chybu, v dívkách také bezchybná Tereza B. časem 16,4.

Tento týden na závěrečném kroužku proběhlo slavnostní vyhlašování celého víceboje, a to jak v úterý, tak ve středu. Vítězi se stali všichni, kteří víceboj dokončili, na stupních vítězů pak stáli ti, co měli nejnižší součet pořadí za všechny tři disciplíny. V kategorii chlapců zvítězili Dominik K. a Jan L., v kategorii dívek Karolína Š. a Tereza B. Všem dětem moc gratuluji k předvedeným výkonům!

Zároveň všechny moc chválím za aktivní přístup a snahu, kterou po celý školní rok projevovali při učení se a zdokonalování nových pohybových dovedností.