Fakultní škola s rozšířenou výukou tělesné výchovy

Fakultní ZŠ
Ústí nad Labem

Krajský úspěch v orientačním běhu

Za krásného počasí se ve středu 10.5.2023 uskutečnilo za bývalým Májem krajské kolo v orientačním běhu.

Opět jsme vsadili na znalost domácího prostředí a vyrazili se skupinou 25 orienťáků přes park do zázemí závodu, které se nacházelo v tělocvičně bývalé budovy UJEP pod Albertem. Cestou jsme již potkali na in-line hřišti jednu kontrolu, kterou měli v závodě skoro všichni. Start závodu byl na cestě za hlavní budovou, postupně během 2 hodin vyběhli na trasu všichni naši závodníci, povzbuzeni posledními radami, hlavně najít všechny kontroly. U většiny se podařilo a mohli být v závodě hodnoceni. Nejmladší kategorie měla kontroly hlavně na in-line hřišti, páťáci už běhali po celé louce za Májem a druhostupňoví podběhli pod Bělehradskou ulicí i do sídliště Hornická-Stará. Do cíle se dostali všichni a bez zranění, nikoho jsme nemuseli hledat ani ošetřovat vyvrknuté kotníky.

V konkurenci orientačních běžců z celého kraje se naši amatéři neztratili a vybojovali tři umístění na stupních vítězů. Barbora B. ze 6.A a František K. ze 3.C obsadili 2. místo a náš nejmladší účastník Jakub M. ze 2.C byl třetí, několik závodníků jsme měli v první desítce. Zároveň byly mladší i starší děti z prvního stupně na 2. místě v soutěži družstev, kategorie druhostupňových skončila v družstvech těsně pod stupni vítězů na nepopulárním 4. místě. Výsledky zde

Gratulujeme k úspěchům a všem děkujeme za nadšení při reprezentaci naší školy.