Fakultní škola s rozšířenou výukou tělesné výchovy

Fakultní ZŠ
Ústí nad Labem

Odznak všestrannosti v Klášterci nad Ohří

Atletický stadion v Klášterci nad Ohří hostil ve čtvrtek 4.5.2023 již podruhé krajské kolo Odznaku všestrannosti.

Z naší školy se na krajské kolo probojovalo družstvo 4 chlapců a 4 dívek a dalších 11 jednotlivců napříč všemi kategoriemi. Bohužel bylo mnoho omluvenek, takže jsme se v 6:30 sešli na nádraží pouze v počtu 14 reprezentantů a 2 dospělých jako doprovod. Cestu vlakem jsme využili k organizačním záležitostem, na stadionu jsme se již soustředili na vlastní sportování. Po slavnostním nástupu se družstvo odebralo na svoji první disciplínu (sed-lehy na 2 minuty), jednotlivci se rozdělili do různých skupin se stejně starými soutěžícími z jiných škol našeho kraje a rozešli se na svoje disciplíny. V průběhu dopoledne jich všichni postupně absolvovali 6, a to běh na 60 metrů, skok daleký s rozběhem, shyby na šikmé lavičce, sed-lehy a hod míčkem. Závěrečná disciplína nabídla volbu mezi během na 1 kilometr, driblinkem a plaváním. K vidění bylo mnoho osobních rekordů, trochu zklamání a hodně nadšení ze sportování. Celý den nás provázelo nádherné slunečné počasí.

Závěrečné vyhlašování nás velmi potěšilo. Oslabené družstvo skončilo v polovině startovního pole na 8. místě, v jednotlivcích vybojovali naši žáci 3 umístění do 6. místa a 3 na stupních vítězů. 3. místo vybojovali ve svých kategoriích Markéta E. ze 4.A a Jiří J. ze 6.A. Vítězství z loňského roku obhájila Zuzana K. z 5.C a vybojovala si tak účast na republikovém finále!

Gratulujeme všem reprezentantům k jejich výkonům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Celkové výsledky jsou zde, oficiální fotogalerie, kde se najdou i naši žáci, zde